Výhody vedenia denníku

Ak chcete rásť, podstatnou vecou je viesť si denník. Možno to znie obyčajne, ale môže vám to zmeniť život.

Ja sama si robím zápisky do denníku už roky. Písanie všetkého, čo som sa naučila a všetkých nápadov, ktoré som dostala, sa pre mňa stalo zvykom. A úprimne, je ťažké si predstaviť život bez neho.

Tu je pár výhod vedenia denníku:

1.Trénuje vašu všímavosť

Ak si zvyknete na robenie zápiskov, rozvinie sa vo vás zvyk byť všímavý vo všetkom, čo robíte. Takto získate viac nápadov a ponaučení. Namiesto všímania si negatívnej stránky sa môžete sústrediť na to pozitívne, aby ste sa poučili. Namiesto predpokladov budete hľadať nové nápady, ktoré môžete uskutočniť.

2.Predchádza strateniu myšlienky

Dostali ste niekedy nápad, len aby ste ho neskôr mohli zabudnúť, pretože ste si ho nezapísali? Mne sa to stávalo často. Potom som si však zvykla zapísať každú myšlienku čo najskôr. Ak práve nie som pri počítači, zapíšem si myšlienku na malý kúsok papiera, ktorý nosím všade so sebou. Potom prenesiem tento nápad do denníka v počítači.

3.Pomáha vám pamätať si myšlienky

Aj keď nerobíte nič iné, už len písanie vám pomáha lepšie si zapamätať myšlienku. Často si pamätám veci, ktoré som zapísala, bez potreby prečítať si poznámky spätne.

4.Trénuje vás vyjadrovať svoje myšlienky

Často si do denníka zapisujem ponaučenia, ktoré som zažila. A keďže chcem napísať stručný prehľad na zhrnutie lekcie, potrebujem o tej stručnosti chvíľu premýšľať. Je to pre mňa super cvičenie, pretože časom dokážem vyjadrovať svoje myšlienky lepšie.

5.Pomáha rozširovať vaše myšlienky

Ak chcete napísať vetu, aby ste vyjadrili nápad, aktívne nad ňou rozmýšľate. Aktívne rozmýšľanie vám pomáha spojiť myšlienku s ďalšou myšlienkou. A na konci svoje nápady rozšírite.

6.Vďaka denníku máte prehľad o všetkých ponaučeniach

Prečo by ste mali opakovať tú istú chybu? Pri prezeraní zápiskov si môžete rýchlo pozrieť, čo ste sa naučili a aké ste mali nápady. Môžete urobiť hocičo potrebné, aby ste neurobili tú istú chybu. Môžete použiť svoje nápady, aby ste sa hnali dopredu.

7.Časom vďaka nemu uvidíte posun

Po rokoch písania denníka sa môžete pozrieť späť a vidieť, ako ďaleko ste sa dostali. Veci, ktoré boli v minulosti veľkým problémom, vám môžu teraz pripadať malé. Nevybrúsené myšlienky z minulosti môžu byť dnes splnené. Ak vidíte pokrok, motivuje vás to pokračovať ešte ďalej.

Teraz, keď ste si prečítali výhody vedenia denníka, čo budete k tomu potrebovať?

Na vedenie denníka nepotrebujete nič zložité. Ak dávate prednosť počítaču, môžete použiť Microsoft Word alebo Google Docs. Môžete dokonca použiť aj Notepad. Ak nedávate prednosť počítaču, môžete použiť obyčajný zápisník. Proste použite niečo, čo bude pre Vás pohodlné, dôležité je vytvoriť si zvyk zapisovania.

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.