Vízia – Prvý krok k životnej optimalizácii

Veľa ľudí si chce optimalizovať svoj život. Chcú rásť a dosiahnuť maximálny potenciál. Žiaľ, veľa ľudí pri tejto snahe zlyhá. Len chodia okolo a nikdy nič nedosiahnu. Alebo ešte horšie, nevedia či v živote vôbec niečo dosiahli, alebo nie!

Ako je to možné? Prečo ľudia nedokážu dosiahnuť ich pravý potenciál?

Nuž, ja vám ponúkam možnú odpoveď na tú otázku – ľudia minú prvý krok životnej optimalizácie. Tým krokom je vízia, cieľ ich života. Bez vízie nie je nič, čo by sme mohli urobiť, aby sme z optimalizovali svoj život. Prečo?

1. Vízia nám ukazuje správny smer, ktorým máme ísť

Ak ste bežec, predovšetkým musíte vedieť, kde je cieľ. Cieľ vám ukazuje správny smer, ktorým máte bežať. Nikdy nevyhráte ak bežíte zlým smerom. V živote je cieľovou čiarou práve vízia. Aby ste sa stali víťazom v živote, predovšetkým musíte vedieť, kde je vaša cieľová čiara, vaša vízia. Vízia je to, čo nám ukazuje správny smer, ktorým máme bežať. Bez vízie je dosť možné, že sa budeme tlačiť na západ, zatiaľ čo by sme mali ísť na východ.

2. Vízia nám dáva štandard na meranie nášho pokroku

Vízia je základ, na ktorom meriame našu efektivitu. Bez vízie nie je žiadny spôsob, podľa ktorého vieme, či sme efektívni alebo nie, či je náš život optimalizovaný alebo nie. Prečo? Pretože to, ako ďaleko sme optimalizovali náš život je merané tým, ako blízko sme ku nášmu cieľu, ktorým je v tomto prípade vízia. Ako môžeme vedieť, ako ďaleko sme od cieľa ak nikdy nevieme, kde náš cieľ je? A ako zistíme, že sme prekročili cieľovú čiaru ak nevidíme, kde tá čiara je?

Kvôli dvom vyššie spomenutým príčinám je podľa mňa jasné, že vízia je podstatný prvý krok k životnej optimalizácii. Len po stanovaní vízie môžeme premýšľať o tom, ako nastaviť svoj život, aby sme dosiahli maximálny potenciál. Takže skôr než sa do čohokoľvek pustíte, majte víziu.

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.