10 osvedčených spôsobov, ako mať pokojnú a vyrovnanú myseľ

Rýchle tempo moderného sveta môže doviesť našu myseľ do chaotického stavu. Informácie prichádzajú a odchádzajú, musíme urobiť toto, musíme urobiť tamto. Jednoducho povedané, máme preťaženú myseľ. Môže to spôsobiť stres alebo dokonca depresiu, no minimálne to našu myseľ vyvedie z pokojného stavu. Pokojná myseľ je dôležitá pre našu efektívnosť. Udržuje nás to pokojných nezávisle od situácie a umožňuje nám radovať sa počas celého dňa. Na konci dňa sme šťastnejší a produktívnejší.

Rád by som s vami zdieľal 10 spôsobov, ako mať „myseľ ako vodu“ – stav mysle, keď je pokojná ako mierna hladina vody. Vyberte si, čo funguje na vás:

1.Znížte mieru racionálneho myslenia

Potrebujeme racionálne zmýšľanie, avšak zvykneme to preháňať pri analyzovaní situácií a pri rozhodovaní sa. Prináša to do našej mysle veľa rôznych možností a s tým aj veľa „hluku“. Je racionálne myslenie naozaj až také dôležité? Nemyslím si. Dokonca Einstein raz povedal: „Nikdy som neprišiel na žiadny môj vynález počas racionálneho premýšľania“.

2.Používajte svoju intuíciu

Zatiaľ, čo budete znižovať mieru racionálneho myslenia, mali by ste zvyšovať mieru používania intuície. Načúvajte svojej intuícii kedykoľvek, keď sa rozhodujete. Vaša intuícia vie často viac, než si myslíte. Keďže intuícia funguje okamžite, nezahltí vašu myseľ zbytočnosťami. Bude pokojnejšia a umierni sa. Niet divu, že Einstein povedal: „Jediná hodnotná vec je intuícia“.

3.Počúvajte svoje srdce

Vaše srdce vám vraví, čo je správne. Srdce je miesto, kde prebývajú vaše najhlbšie hodnoty a princípy. Nasledovanie srdca vám pomáha, aby ste boli k sebe úprimní a zabezpečí vám to pokojnú myseľ. Takže, naučte sa počúvať svoje srdce a robiť to, čo vám hovorí.

4.Vyprázdnite si myseľ

Toto je základným princípom pre GTD (Get Things Done alebo „Mať Veci Dokončené“). Termín „myseľ ako voda“ v skutočnosti pochádza z GTD. Mali by ste si zapisovať veci, ktoré potrebujete urobiť, do externého systému, takže priamo nebudú zamestnávať vašu myseľ. Takto sa vaša myseľ sústredí len na konkrétnu vec, ktorú práve robíte.

5.Meditujte

Meditácia je jedným z najlepších spôsobov ako sa udržať pokojnými a mať „myseľ ako vodu“. Aj keď používate vyššie spomínané spôsoby, niekedy stále zostáva vo vašej mysli „hluk“. Meditácia je dobrý spôsob na prečistenie mysle. Poznáme mnoho spôsobov meditácie, z ktorých si určite vyberiete ten svoj.

6.Zredukujte príjem informácií

Príjem veľkého množstva informácií znamená viac „hluku“ vo vašej mysli. Preto zníženie príjmu informácií je základom pre pokojnú a vyrovnanú myseľ. Toto je jednoduché pravidlo pri konzumácii informácií: Neprijímaj viac informácií, než je nevyhnutné. Ale ako vieme, čo je nevyhnutné? Racionálne myslenie vám v tom môže pomôcť a verím, že vaša intuícia a srdce vám s tým pomôžu oveľa lepšie .

7.Eliminujte nepodstatné veci

Bude jednoduchšie mať pokojnú myseľ, ak nemáte veľa vecí na starosti. Vždy hľadajte spôsoby na zjednodušenie života. Eliminujte nepodstatné veci, takže sa budete môcť zamerať na to podstatné. Eliminácia by mala byť bežnou súčasťou vášho života.

8.Nerozmýšľajte priveľa o sebe

Často trávime príliš veľa času premýšľaním nad našimi vlastnými problémami. Myšlienky o sebe samom nám len málokedy prinesú pokoj. Práve naopak, sme vystresovanejší a frustrovanejší. Takže, nerozmýšľajte príliš veľa o sebe, na chvíľku na seba zabudnite.

9.Urobte niečo pre iných

Namiesto premýšľania o sebe by sme mali viac myslieť na iných. Pouvažujte nad tým, čo by ste mohli pre iných urobiť a aj to urobte. Pri dávaní sa vo vašej mysli rozloží pokoj.

10.Spomaľte

Čokoľvek, čo robíte, robte s pokojom a nenáhlite sa. Unáhlenie môže spôsobiť, že sa vydáte zlým smerom. Najskôr si musíte uvedomiť, ktorý je ten správny smer. Spomaľte, aby ste mohli zreteľne počuj hlas vášho srdca a intuície.

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.