Ako dosiahnuť výsledky z techník seba-zlepšovania

Počujete niekedy ľudí hovoriť: „Skúsil som pozitívne myslenie, opakoval som o sebe dobré prehlásenia, meditoval som, ale zatiaľ sa nič nestalo…“?

Je pravda, že málo ľudí používa techniky seba-zlepšovania alebo techniky pozitívneho myslenia správne a ešte menej ľudí to robí vážne a oduševnene.

Môžete s entuziazmom začať robiť pozitívne prehlásenia a za pár dní očakávať zázrak, ale nič veľkolepé sa nestane. Kvôli tomuto môžete stratiť svoj entuziazmus a sebavedomie, ktoré ste mali. Budete sklamaní a prestanete robiť pozitívne prehlásenia.

Môžete si začať predstavovať niečo, čo chcete, ale keď vám vaša vysnívaná vec nespadne z neba na hlavu za pár dní, stratíte vieru a prestanete s predstavovaním si toho, po čom túžite.

Možno ste začali meditovať, ale po týždni, či dvoch, ste si nevšimli žiadnu vnútornú zmenu. Z toho vyvodíte záver, že meditácia je len strata času.

Metódy pozitívneho myslenia a seba-zlepšovania fungujú, prinášajú výsledky, ale len ak sú používané správnym spôsobom.

Nemôžete skonštruovať budovu, most, ani lietadlo bez toho, aby ste mali dostatočný tréning, prípravu alebo bez toho, aby ste poslúchali inštrukcie a pravidlá. K technikám pozitívneho myslenia a seba-zlepšovania by sme mali mať rovnaký prístup. Musíte vedieť ako tieto techniky používať.

Nestačí len párkrát povedať: „Dosahujem svoje ciele, som šťastný/á, mám veľa peňazí,“ no potom sa vrátiť späť do negatívneho myslenia a starostenia sa. Za krátkym opakovaním pár slovíčok sa neskrýva žiadna mágia.

Ako môžete očakávať, že niečo dosiahnete pomocou predstavovania si pozitívnych vecí, ak sa pri tom zároveň starostíte a máte pochybnosti o tom, či dokážete dosiahnuť cieľ, ktorý si predstavujete?

Ako môžete dosiahnuť pozitívne výsledky, ak idete meditovať, ale namiesto toho len sedíte a rozmýšľate nad všetkými možnými nepodstatnými vecami?

Úspech príde len vtedy, ak z celého srdca túžite po tom, čo si predstavujete a zameriate sa na to. Ak chcete mať výsledky, musíte preukázať záujem, zapálenie a robiť to najlepšie ako len viete. Vaša vnútorná vízia by mala byť dostatočne silná, aby vás ťahala ďalej nezávisle od toho, aká negatívna je vaša aktuálna situácia a napriek všetkým zlyhaniam, ktoré ste zažili.

Ak si predstavujete dobré veci, robíte pozitívne prehlásenia alebo meditujete pár minút a potom zvyšok dňa myslíte negatívne, zneutralizujete alebo úplne zničíte pozitívne myšlienky, predstavy a prehlásenia.

Seba-zlepšovacie techniky a pozitívne myslenie funguje a prináša výsledky, ak ste odhodlaní uspieť, dodržiavať inštrukcie, vytrvať a nedovoliť, aby sa vám nedostatok viery, lenivosť a prokrastinácia postavili do cesty. Musíte dať týmto metódam čas, aby zabrali.

Ak ich praktizujete len ako nepríjemné úlohy bez pozornosti a koncentrácie, ako môžete chcieť, aby fungovali? Buďte ochotní obetovať čas a energiu vždy, keď je to potrebné. Úspech v seba-zlepšujúcich metódach a pozitívnom myslení si vyžaduje vašu odovzdanosť, motiváciu a ochotu obetovať dosť času na to, aby ste videli výsledky.

Niekedy sa veci udejú takým spôsobom, že by sme ich mohli nazvať zázrakmi. Väčšinou sa však veci dejú prirodzeným stupňujúcim spôsobom. Vnútorné zmeny sa začnú prejavovať a vedú k vonkajším zmenám. Dvere sa otvoria, ľudia pomôžu, okolnosti a situácie sa zmenia, prídu nové konštruktívne nápady, prinesie vám to vytúžené šance a zlepšenia.

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.