Čože? Šťastie prináša tvrdá práca?

Keď som sa minule sťažoval kamarátovi, že mi chýba šťastie, citoval  Thomasa Jeffersona, tretieho  prezidenta Spojených štátov, ktorý povedal: „Verím v šťastie a verím, že čím tvrdšie pracujem, tým viac ho mám.“

Je ľahké báť sa skutočnej práce. Thomas Edison, americký vynálezca povedal: „Príležitosti ušli mnohým ľuďom, pretože sa prezliekajú a vyzerajú ako práca.“

Myslíte, že úspech znamená mať šťastie? Vyhýbajú sa vám príležitosti alebo šťastie? Myslíte, že slávne celebrity mali len „šťastie“, pretože natrafili na príležitosť?

A čo tak komik Tim Allen? Počas jedného týždňa v roku 1994 mal najsledovanejšiu TV reláciu: Vylepšenie domu, bol prvý na zozname bestsellerov s knihou Nestojte príliš blízko nahého muža a najlepším filmom Santa Claus. Nasledujúci rok prepožičal hlas Buzzovi z rozprávky Toy Story, ktorá bola filmovým trhákom.

Znie to ako veľké šťastie, no v skutočnosti Tim Allen pracoval tvrdo aj v nepriazni, aby to dosiahol. Počuli ste jeho príbeh?

Narodil sa v roku 1953 v Colorade a mal šesť súrodencov. V jedenástich prišiel o otca, ktorý zomrel kvôli opitému vodičovi, jeho život zostal prázdny a jeho duša bola naplnená trpkosťou voči tomuto krutému svetu. Zistil, že humor pomáha skryť jeho bolesť  a keď sa snažil byť zábavný, zistil, že má na to talent. Keď humor viac nedokázal utíšiť stratu, utápal sa v pití a drogách. V roku 1978 bol zatknutý na medzinárodnom letisku Kalamazoo-Battle Creek za predaj drog a odsedel si 2 roky vo väzení.

Keď Tima pustili z väzenia, nasadil si svoj oblek a začal pracovať v Standup komédiách, kde testoval svoj materiál, vďaka ktorému sa dostal až k TV seriálom ako Vylepšenie domu.

Keď sa pozriete na Timove úspechy po tom, čo bol vo väzení, verím, že Margaret Thatcher, prvá premiérka Anglicka, zhrnula to, ako sa Tim Allen asi cítil. Thatcher povedala: „Nemala som šťastie. Zaslúžila som si to.“

Ak hľadáte vyšší stupeň úspechu, pamätajte na tieto  „pravidlá šťastia“:

  1. Počúvajte nečakané myšlienky, ktoré vám prídu na myseľ: môžu vás priviesť k nečakaným šťastným príležitostiam!
  2. Tvrdá práca spúšťa príčinu a následok. Ak raz okúsite následky a odmeny tvrdej práce, šťastie sa vám dobrovoľne vyšplhá na palubu.
  3. Nečakajte na príležitosť. Namiesto toho zmeňte každodenné zážitky na šťastné a neobyčajné.
  4. Pripravujte sa, pripravte sa a buďte pripravený na príležitosti. Nie je nič horšie, ako byť nepripravený na úžasnú, krásnu príležitosť, ktorá sa sama objavila.
  5. Musíte presne vedieť, čo chcete, byť plne odhodlaný neoblomne to dosiahnuť a šťastie si vás nájde.
  6. Ak sa jedny dvere zatvoria, nestojte a nezízajte. Okamžite otvorte tie druhé plné šťastia a možností.
  7. Dajte to na 110 %, potom sa pridá aj šťastie.
  8. Keď vám príležitosť klope na dvere, ihneď odpovedzte a vaše šťastie sa zhmotní.

Ovládnite tieto Pravidlá šťastia a šťastie ovládne váš život!

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.