Čo vytvára hlavný rozdiel medzi víťazmi a porazenými?

Je to dôležitá otázka. Čo posúva niektorých v živote dopredu, zatiaľ čo iní stoja na mieste? Kým rôzne faktory, ako napr.  šťastie, hrajú tiež svoju rolu, verím, že ten najjednoduchší, najdôležitejší prvok, ktorý vytvára ten rozdiel, pozostáva z robenia každodenných maličkostí.

Uveďme príklad so spisovateľmi. Spisovateľ A píše pravidelne 2 hodiny denne, zatiaľ čo spisovateľ B píše 2 hodiny každý druhý deň, kvôli jeho nedôslednosti. V jednom týždni spisovateľ A strávi 14 hodín písaním, spisovateľ B len 7 hodín. To je sedemhodinový rozdiel len v jednom týždni.

Pozrime sa na to, ako sa čísla (v hodinách) vyvíjajú počas dlhšieho obdobia:

Čas 1 týždeň 1 mesiac 1 rok 5 rokov 10 rokov
Spisovateľ A 14 56 728 3640 7280
Spisovateľ B 7 28 364 1820 3640
Rozdiel 7 28 364 1820 3640

 

Vidíte ten rozdiel? Hoci obaja začali v tom istom čase, už len počas jedného roka je spisovateľ A vpredu v porovnaní so spisovateľom B o 364 hodín. Časom sa rozdiel zväčšuje. Po desiatich rokoch spisovateľ A viac nevidí spisovateľa B na horizonte, pretože je pozadu o 3640 hodín! Predstavte si, čo všetko mohol dosiahnuť spisovateľ A, ale spisovateľ B nie, len preto, lebo je o 3640 hodín vpredu. To je veľký, naozaj veľký rozdiel. Pamätajte si však, že také veľké rozdiely sú preto, že spisovateľ A je dôsledný a spisovateľ B dôsledný nie je.

Preto sú každodenné zvyky také dôležité. To, čo robíte denne, vám môže pripadať málo, ale po čase uvidíte rozdiel. Viete, ako sa stavia úspech? Tu je jednoduchý návod:

Úspech sa stavia centimeter po centimetri, každý deň.

Niektorí ľudia môžu opovrhovať tým, čo denne robíte, lebo to pôsobí ako niečo ,,malé”. Je to len jeden centimeter, čo je teda na ňom také dôležité? Ľudia radi vidia veľké veci, nemajú však radi pohľad na tie malé. Ale na niečo zabúdajú: ten jeden centimeter, ktorý postavíš každý deň, sa stane kopcom za jeden rok a horou za desať rokov.

Napísal

Tím Šťastný Život

Sme skupinka ľudí, priateľa, ktorý zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaný pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorý sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. Želáme vám, naším čitateľom, krásny a šťastný život.