každý ma možnosť získať šťastný život! Ale musíš vedieť ako. Využiješ svoju šancu? Čítaj viac na našej stránke …

O nás

Zdravím Vás na našej stránke venovanej sebavzdelávaniu, motivácii a zmenám k lepšiemu každého z nás, ako aj pozitívnemu vplyvu na naše okolie. Za touto stránkou stojí skupinka ľudí, priatelia, ktorí zdieľame podobné hodnoty a snažíme sa dosiahnuť podobné ciele v našich životoch. Túto stránku sme založili, aby sme naše vedomosti a príklady z praxe mohli šíriť ďalej medzi ľudí. Sme odhodlaní pomôcť k zmene k lepšiemu nielen ľudom v našom okolí, ale aj ľudom neznámym a vzdialeným, ktorí sú možno práve teraz na opačnej strane zemegule. To je sila internetu a to je sila našej stránky.

Rozhodli sme sa však udržať naše identity neodhalené a tak tu nenájdete ani naše mená, ani naše usmiate tváre na fotografiách. Toto rozhodnutie má hneď dva hlavné dôvody:

  1. Svoje súkromie si hlboko vážime a netúžime po večnej sláve ani nekonečnom uznaní. Dôvodom nie je, že by sme neradi stretávali iných ľudí, práve naopak. Avšak v dnešnej dobe plnej informácií, s extrémne jednoduchými spôsobmi komunikácie, je ľahké podľahnúť množstvu informácií a množstvu otázok smerujúcich k vašej osobe. Následkom je, že sa v týchto informáciách začnete postupne strácať a predovšetkým stratíte kontrolu nad tým, čo je dôležité a čo je iba informačný šum. Naša stránka napriek tomu nie je len jednosmerné médium, ktoré posúva informácie od nás k vám. Sledujeme vaše komentáre a radi sa zapájame do diskusií, ktoré tu vznikajú. Tiež máte možnosť kedykoľvek nás kontaktovať cez kontaktný formulár tu na stránke.
  2. Chceme, aby si každý náš čitateľ vytvoril vlastný názor vďaka pochopeniu vedomostí a myšlienok, ktoré tu na stránke prezentujeme. Nechceme vytvoriť kult silných osobností, ktoré budú naši čitatelia nasledovať bez kritického zhodnotenia informácií, ktoré sú vám predložené. Je jednoduché prepadnúť sile osobnosti, experta v danom obore, alebo guru-a, ktorý je zdanlivo na oveľa vyššom leveli ako väčšina ostatných ľudí. Je to prirodzené a stáva sa to každému. Stačí, že si niekoho obľúbime a už sa staviame k akýmkoľvek informáciám od tejto osoby menej kriticky. My sa naopak snažíme prebudiť kritické myslenie v každom z našich čitateľov a práve anonymita autora každého článku a myšlienky je skvelý spôsob ako udržať čitateľov bdelých a kritických. Sme len ľudia a ani náš názor nemusí a ani nebude vyhovovať každému a fungovať pre každého. Vždy využite nové vedomosti s ohľadom na vaše názory, situáciu a presvedčenie.

Články, ktoré na našich stránkach budete čítať, sú písané rôznymi osobami, ponúkajú rôzne myšlienky, názory a skúsenosti. V základných princípoch sa však nelíšia. My, ľudia, sme rozdielni a tak je úplne prirodzené, že k rovnakému cieľu sa každý dopracuje trochu inou cestou. Každému vyhovuje niečo iné, ale to nikdy neznamená, že všetky ostatné možnosti sú nesprávne, prípadne, že práve tá naša je najsprávnejšia. Preto berte naše články ako čisté informácie a podrobte ich vlastnému premýšľaniu. Vyberte si časti, ktoré vám osobne dávajú zmysel a ktoré vyhovujú životnému štýlu, ktorý žijete alebo chcete dosiahnuť v budúcnosti. Ak sa zatiaľ neviete zaradiť a nemáte jasno vo vlastných hodnotách, nezúfajte. Je to absolútne prirodzený stav. Jediná cesta, ako ho zmeniť, stojí pred vami. Vzdelávajte sa, čítajte knihy, čítajte články na našej stránke, diskutujte so svojimi známymi, ktorých názory rešpektujete. Predovšetkým však, nebojte sa experimentovať. Ak nemáte jasno vo svojich prioritách, inšpirujte sa na našich stránkach a vyskúšajte praktiky, ktoré fungujú nám. Len na základe týchto reálnych poznatkov sa môžete v budúcnosti rozhodnúť, čo je pre vás dôležité a aký životný štýl chcete žiť. Vytvoríte si vlastný rebríček hodnôt a dokážete sa rozhodnúť správne takmer v každej situácii. Predovšetkým však dokážete rozoznať pravdivé a hodnotné informácie a zefektívniť tak proces zlepšovania sa, nech už sa začnete venovať čomukoľvek.

Ja vám prajem za celý tím ľudí podieľajúcich sa na tomto projekte, aby ste našli svoje šťastie a zlepšili svoj život aj životy ľudí vo vašom okolí. Stojí to za to!

Prečítajte si viac našich názorov a myšlienok tu na našich stránkach a určite lepšie pochopíte naše rozhodnutie zostať v anonymite a dôvody, ktoré nás k nemu viedli.